KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14512059
nr 1451 2059
Göte Long
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Göte Long (f. 1914), Sverige. Bogserbåtar, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 32x46, yttermått inklusive ram: 42x57 cm
Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .
Utrop:
500 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:24:55
Göte Long
Läs mer om Göte Long